top of page

Ayça Mumkule Erşipal

Eray Beceren

ayça10kat.jpg
ERAY03.jpg

İlk lisans eğitimini Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında tamamlamış, eş zamanlı olarak Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon diploması almıştır. Yüksek Lisansını, Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi alanında tamamlamıştır. Daha sonra, ülkemizin toplumsal gelişiminde aktif rol alabilmek hedefiyle, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne kaydolmuş, onur belgesi ile mezun olmuştur. ​

 

Sola Unitas’da tamamladığı ICF onaylı koçluk sürecini, EQ Coaching (Duygusal Zekâ Koçluğu) alanında sürdürmektedir. Üsküdar Üniversitesi ve Havacılık Tıbbı Derneği tarafından düzenlenen Havacılık ve Uzay Psikolojisi Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Havacılık Psikolojisi Sertifikası almaya hak kazanmıştır. IDTA onaylı (Julie Hay) TAPATE (Transactional Analysis Proficiency Award for Teachers & Educators) belgesi bulunmaktadır. Harrison Assessments Talent Management System ve Six Seconds (SEI- Emotional Intelligence Assessment) yetkili uygulayıcısıdır.

 

Yetişkinlerin öğrenme stilleri konusunda çalışırken Yaratıcı Drama Tekniklerine yönelerek çeşitli ekollere ilişkin eğitimler almıştır. Bilinçli Farkındalığın yetişkin hayatlarının dizaynındaki etkisine inancı neticesinde Mindfulness öğretisine yönelmiş, Mindfulness-Bilinçli Farkındalık (MBSR) Temel eğitimi ile MBCT- Bilinçli Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi eğitimini Mindfulness Institute’de tamamlamıştır. Halen, kendi hayatının önemli bir parçası olan meditatif uygulamaları, eğitim programlarının içerisinde kullanmaktadır.

dzb.jpg

Eray Beceren, Yeditepe Üniversitesi “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” yüksek lisans programı mezunudur. 25 yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli kademelerinde Eğitim Plânlama ve Yönetimi görevlerinde bulunmuş, Yönetim ve Liderlik konularında eğitimler vermiştir.

Bahçeşehir Üniversitesinde 3 yarı yıl “Duygusal Zekâ”, Okan Üniversitesinde “Kariyer ve yaşam”,“Mezuniyete Hazırlık”, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesinde, “Yönetim Sanatı ve Becerisi”, Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekoulu'nda "İş Hayatında Duygusal ve Sosyal Zeka" dersi vermiştir.

 

Human Resources, Personal Excellence, Çoluk Çocuk, Kişisel Gelişim, Uğur Kariyer, Kariyer Dergisi, Eğitim İletişim, HT Kariyer Gazetesi, Süper Salon, Avangart Kadın Dergilerinde, Egede Son Söz gazetesinde ve www.kariyernet  www.yenibiris.com’da çeşitli makaleleri yayınlanmış, çeşitli Tv programlarına duygusal-sosyal zeka ve mobbing konularında konuşmak üzere konuk edilmiş, çeşitli sempozyum ve kongrelerde bildiriler sunmuştur.

Kişisel – kurumsal gelişim, satış ve yönetim - liderlik gelişim eğitimlerinin tamamını, duygusal ve sosyal zekâ öğretisi üzerine inşa ederek, etkin programlar kurgulayan Beceren, birlikte çalıştığımız kurumlara değer katan pek çok projeye liderlik etmektedir.

DUYGUSAL NISAN 2on.jpg
bottom of page